boeken. gelezen. goedgekeurd.
Welkom bij Bibliomania, de online specialist in tweedehands boeken
FR  •  NL
Winkelmand
0
Gent, deel 5 - Beluiken, poortjes en cités
Paperback / 128 bladzijden / uitgave 2006
taal (talen) : frans, nederlands
uitgever : Tempus
collectie : Archiefbeelden
ISBN : 9076684340
EAN : 9789076684345
afmetingen : 235 (h) x 165 (b) x 9 (dk) mm
gewicht : 295 gram
Dit boek is
momenteel niet
beschikbaar bij
Bibliomania
Verspreid over de hele binnenstad waren er rond het begin van de negentiende eeuw honderden beluiken in Gent. Achter een poortje in een gewone straat ging vaak een heel complex van piepkleine huisjes schuil, waar de bewoners het moesten stellen met een absoluut minimum aan comfort en hygiëne.

De meeste van die beluiken, ook wel poortjes of cités genoemd, werden ondertussen gesloopt of omgebouwd tot woonerven, studentenkoten of garages. Dankzij de grote interesse en toewijding waarmee auteur Roger Moreau al meer dan 30 jaar beluiken fotografeert en documenteert, zal dit deel van de Gentse geschiedenis bewaard blijven. In 1997 bekroonde de jury van de VDK-& Viat waardering de auteur met zijn studie getiteld Een onderzoek, naar een bijzondere vorm van proletarisch wonen. De Gentse beluiken vanaf 1828. Een stand van zaken.

Voor Archiefbeelden-Gent deel V - Beluiken, poortjes en cités selecteerde Roger Moreau foto’s van meer dan 200 beluiken. Zowel kleine beluiken in verborgen boekjes, als de gekende cités zoals het beruchte Luizengevecht komen aan bod.
gelijkaardige artikelen zoeken per categorie
gelijkaardige artikelen zoeken per onderwerp: